CHCEM vedieť ako byť úspešná, sebavedomá a získať od života to, po čom túžim & ZDARMA dostávať tipy, ktoré naozaj fungujú + eBook 7 tajomstiev šťastných a úspešných žien

AKO sa plnia sny

AKO sa plnia sny

 

Milujem spoznávať šikovné a zaujímavé ženy.

O to viac sa teším, keď sa s nejakou spoznám a padneme si hneď do oka, tak ako sa to stalo prednedávnom...

V Coworkingu Cošicke v Košiciach sa konal workshop, ktorý organizovala Janka Schweighoferová, ktorú som vtedy poznala z článkov, ktoré doslova zaplavili facebook: Ako žiť na Seychelach mesiac a dostať sa tam len za 250€.

S Jankou sme sa dali dokopy a ostali sme v kontakte aj naďalej. Medzitým už stihla precestovať Balkán, severské krajiny a to doslova za cenu burgra.

Ja sama som sa od nej inšpirovala a prečítala som si jej knihy Precestuj svet bez miliónov na účte, ktoré považujem za doživotnú zľavu na letenky.

 

Janka, vieš že si ľudia vďaka tebe plnia sny ? Cestovanie po svete a navštevovanie iných krajín je snom mnohých ľudí.

To je cieľom. Web travelhack.me sme založili primárne preto, aby sme ľuďom ukázali spôsoby, ako cestovať po celom svete, aj keď na to nemajú veľa peňazí. Mám pocit, že toto presvedčenie nám ešte zostalo z minulosti, kedy bolo takmer nemožné vycestovať. Časy sa ale menia a letenky do celého sveta za pár eur padajú ľuďom do náručia, ak vedia, ako ich hľadať.

 

Čomu sa venuješ aktuálne a čo chystáš?

Momentálne sa na 100% venujem prípravám série kníh Precestuj svet bez miliónov na účte, ktorej som autorom. Čitatelia v nich nájdu presné návody, ako aj finty, ako cestovať po Európe aj po celom svete za tretinové ceny a mnoho iných bonusových tipov spojených s cestovaním.

 

Ako si sa dostala k tomu čo robíš a prečo práve travel hacker ? Je to naozaj iba o šikovnosti alebo to zvládne každý ?

Sedela som na pláži na Seychelách a hovorila som si, aké je to skvelé dostať sa do takéhoto raja za 250€. Vedela som, že veľa ľudí by chcelo niečo podobné, len nevedia čo a ako – nevyznajú sa v systéme. Ja som sa vyznala a povedala som si, že idem pomôcť ľuďom, ktorí chcú cestovať, no nemajú na to milióny, cestovať po celom svete.

Čo sa týka otázky, či to zvládne každý – takéto výhodné cestovanie zvládne každý, kto má potrebné know-how. Kto sa vie pohybovať v systéme, chápe súvislostiam. Know-how môžete buď od niekoho získať, alebo si ho sami naštudovať. Nie je to „raketová veda“, ale potrebujete stovky, až tisícky hodín skúšania, spájania, vyhľadávania a vzdelávania sa.

 

Ľudia sa často pýtajú „Ako si kúpiť lacné letenky a lacné ubytovanie“, máš nejaký konkrétny tip ?

Tipov je mnoho, je veľmi ťažké vybrať. Pokiaľ niekoho láka Eurotrip – navštíviť napríklad 5 miest v Európe počas jednej cesty, vyhľadávač Azair to zvládne za 50€ - 60€.

Čo sa týka ubytovania, odporúčam všetkým, ktorí chcú bývať pohodlne, ale lacno, aby si poriadne prezreli stránku www.airbnb.com. Je to ubytovanie u domácich ľudí, ktorí prenajímajú svoje byty, či domy. V zahraničí je to ozajstný boom, na Slovensko to ešte len prichádza. Cez airbnb nájde každý krásne byty, či domy s kuchyňou, ktoré sú väčšie ako hotelové izby, často viac v centre a o 20% - 40% nižšie ceny.

 

 

Čo by si poradila ľuďom, ktorí sa boja cestovať, lebo si myslia, že je to drahé alebo komplikované?

Ak okrem strachu majú aj chuť vidieť svet, je to jednoduché – kúpte si letenku, nasadnite do lietadla a choďte. Na začiatok si vyberte bližšiu destináciu, ktorá je príbuzná Slovensku aj zvykmi. Dbajte na to, aby ste sa nevybrali do najdrahšej krajiny Európy (napr. Nórsko), lebo tam vám ani moje hacky nepomôžu  smile 

Vytvorte rozpočet – keď budete vedieť, koľko môžete minúť, cestovanie sa vám bude plánovať oveľa jednoduchšie. Takisto dosť pomáha aj keď nájdete parťákov – zdieľate náklady na ubytovanie, aj stravu.

Rozhovor poskytla moja veľmi dobrá kamarátka:

Janka Schweighoferová
autorka série kníh Precestuj svet bez miliónov na účte a spoluzakladateľka www.travelhack.me

 

Jankine knihy si môžeš kúpiť TU a získaš tak doslova doživotnú zľavu na letenky.

 

Ak máš aj ty nejaký TIP na ženu, s ktorou chceš aby som urobila rozhovor prípadne natočila video, napíš mi jej meno do komentárov nižšie smile a kľudne mi napíš aj čo konkrétne by ťa zaujímalo, aby som sa jej opýtala.

 

Páčil sa ti tento článok? Prihlás sa na odber (je to ZDARMA!)Janka mi pomohla získať stratené sebavedomie, ktoré som neverila, že niekedy získam späť. ĎAKUJEM!

- Lucka Javoríková
šťastná mamička a študentka (už 2. vysokej školy)
Lucka Javoríková
Všetky referencie >>>
Môžeš ma poznať z ...

Podnikateľka Slovenska 2015
Slovenka roka 2016
Stretnutie s viceprimátorkou mesta Košice p. Lenártovou
Gurmán fest 2015
TOP centrum podnikateliek